IRC ve mIRC Platformu  

Geri git   IRC ve mIRC Platformu > Webmaster > Webmaster Programları

Webmaster Programları Hazir paket programlar Webmaster yardimci programlar

  
 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 24 Mart 2019
Administrator
 
Şehir Sivas
Üyelik tarihi: 12 Mart 2019
Mesajlar: 216
Aldığı Beğeni: 20
Verdiği Beğeni: 35
Standart Webmaster ProgramlarıWeb sitesi geliştiren kişilerin (webmaster) geliştirdikleri projeler için kullanabilecekleri en iyi webmaster programlarını araştırdık. Kodlama, Seo, Tasarım ve FTP alanlarındaki programları haberimizde bulabilirsiniz.

Arayüz tasarımından kodlamaya, seo optimizasyonundan web sitesinin yayınlanmasına kadar olan süreçte webmasterların işine yarayacak ücretsiz ve deneme sürümüyle indirmeye sunulan programları aşağıda bulabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Domain Name Analyzer
Markanız ya da bireysel ihtiyaçlarınız için tasarladığınız web sitelerini ziyaretçilerin kullanımına açmak için öncelikle bir alan adı (domain) belirlemeniz gerekiyor. Doğru bir alan adıyla hem web sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilir hem de markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz.
Bunun için geliştirilmiş olan Domain Name Analyzer, satın almak istediğiniz alan adlarının boşta olup olmadığını sorgulamanızı sağlayan bir yazılımdır. Hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar için tavsiye edeceğimiz program sayesinde websiteniz için belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanarak alan adı sorgulamaları yapabilirsiniz.
Aynı anda birden fazla alan adının sorgulanmasına da izin veren yazılım ayrıca alan adlarının oluşturulma ve sonlanma tarihlerini gösterebildiği gibi whois bilgisi ve farklı parametrelerde SQL sorgu desteğine de sahiptir.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Site Durum Raporu
Site tasarımı ya da site yönetimi yapan webmaster'lar veya site sahibi bireysel kullanıcılar için tavsiye edeceğimiz Site Durum Raporu programı, web sitelerinin internetteki genel durumuyla ilgili temel bilgileri almak için tasarlanmış bir programdır.
Hiçbir kuruluma gerek olmadan doğrudan çalıştırabileceğiniz yazılım sayesinde anahtar kelimeler kullanarak sitenizin kaçıncı sırada olduğunu öğrenebilir, web hosting hizmeti aldığınız sunucunun IP adresini ve ping sürelerini görebilir, Alexa kayıtlarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, Google PageRank değerini öğrenebilir ve MOZ istatistiklerini öğrenebilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Adobe Photoshop CC
Web sitelerinin görselliği ziyaretçilerin ilgisini çekmek için önem verilmesi gereken maddeler arasında yer alıyor. Bunun için pek çok grafik yazılımı bulunsa da Adobe Photoshop CC, hazırlanacak olan web sitesinin görsel tasarımı konusunda verimli olabilecek en iyi yazılımlardan birisidir.
Sıfırdan web sitesi arayüzü tasarlamak ya da sitede kullanılacak olan logo'yu hazırlamak için kullanabileceğiniz Adobe Photoshop CC, son derece profesyonel işler ortaya çıkarmanızı sağlıyor. Yazılımda akıllı keskinleştirme, PS Extended, akıllı örnekleme, çeşitli filtreler, düzenlenebilir geometrik şekiller, gelişmiş 3 boyutlu boyama ve 3 boyut kontrolü gibi pek çok işlevsel özellik yer alıyor.
Ayrıca Türkçe dil desteğiyle kolay bir kullanım imkanı sunan Adobe Photoshop CC, 3 boyutlu baskı özelliğini de kullanıcılara sunabiliyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


GIMP
Açık kaynak dolu bir resim düzenleme ve işlemi yazılımı olan GIMP, amatör ve profesyonel tasarımcıların işlerini kolaylaştıracak bir grafik programıdır. Fotoğraflara efekt eklemekten boyut ayarlamaya kadar sayısız işlem yapabilen yazılımı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Ücretsiz Photoshop olarak da adlandırılan yazılım ile websitesi tasarımlarınızda kullanmak istediğiniz resimlerin kalitesinde hiç bir bozulma olmadan efekt eklemeleri yapabilir, resimlerin formatlarını değiştirebilir, eklenti desteği sayesinde pek çok yardımcı eklentiyi yazılıma entegre edebilir, en basit işlemlerden en kompleks imaj çalışmalarına kadar hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Google Web Designer
Google tarafından resmi olarak yayınlanan ve tamamen ücretsiz bir kullanım imkanına sahip olan Google Web Designer, yapısında bulunan entegre görsel ve kod arayüzünü kullanarak web sitelerinizde yayınlamak istediğiniz animasyon ya da animasyonlu reklamları profesyonel bir şekilde tasarlamanızı sağlıyor.
Gelişmiş arayüzünün yanında kolay kullanımlı çizim araçlarının yanı sıra 3 boyutlu nesneleri kullanarak içerik oluşturmanızı ve metinleri 3 boyutlu hale getirmenizi sağlayan yazılım görsel anlamda tasarımlar için oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmenize imkan tanıyor.
HTML5 teknolojisinin en güncel avantajlarını sunan yazılım ayrıca nesnelere animasyon uygulama, resmi galerileri, reklam ağ araçları, video gibi bileşenler ile içerik kütüphanesi oluşturmanıza da izin verdiği gibi tasarım için kullanabileceğiniz kod görünümünde daha az hata ile tasarımlarınızı yapabilir, dizim ve otomatik kod tamamlama özelliğini kullanarak hatalarınızı tespit edebileceğiniz gibi CSS, JavaScript ve XML dosyaları oluşturabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Adobe Dreamweaver CC
Kod karmaşasından uzak bir şekilde kendi web sitelerinizi tasarlayarak geliştirebileceğiniz Adobe Dreamweaver CC, görsel ve kod önizleme özellikleri sayesinde kolaylıkla hem web hem de mobil platformlar için kullanabileceğiniz profesyonel bir web geliştirme ve tasarım programıdır.
Geliştirilmiş CSS Designer aracına sahip olan yazılımda canlı vurgulama, modern canlı görünüm, akıcı ızgara mizanpajı, ayarları eşitleme, çeşitli web fontları, CCS3 geçişleri, jQuery mobile desteği, entegre CMS desteği, Business Catalyst entegrasyonu ve Edge Animate CC desteği gibi daha pek çok özelliği bulabilirsiniz.
Kolay kullanılabilir arayüz araçlarıyla daha hızlı HTML 5 öğesi ekleme özelliğini de sunabilen Adobe Dreamweaver CC, kolaylaştırılmış HTML 5 ses ve video ekleme özelliği sayesinde tasarımlarınıza bu gibi öğelerin eklemenize de imkan tanıyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


HTMLPad
Özellikle HTML konusunda oldukça başarılı bir programlama editörü olan HTMLPad sayesinde HTML başta olmak üzere CSS, JavaScript ve XHTML gibi programlama dillerini kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.
Webmasterlar arasında en çok tercih edilen text editörü olarak bilinen yazılımda bulunan entegre düzenleme araçlarını kullanarak kodlar arasında seçim yapabilir, seçtiklerinizi vurgulayabilir ve değerlendirebilirsiniz.
Ayrıca CSS ve HTML için otomatik kod tamamlama özelliğine de sahip olan yazılım içerisindeki CSS editörünü kullanarak dilediğiniz boyutlarda ve karmaşık yapıda stil sayfaları da üretebilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Editra
Sade tasarıma sahip arayüzü sayesinde kod geliştirme işlemlerinizi pratik bir şekilde yapabilmenizi sağlayan Editra, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir metin ve kodlama editörüdür.
60'tan fazla dil için söz dizimi vurgulamayı destekleyen yazılım temel otomatik doldurma, vurgulama için renk düzenleri, metin vurgulama işlemleri gibi özellikleri yapısında bulunduruyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


NotePad++
Son derece gelişmiş bir metin editörü olan NotePad++ HTML, PHP, ASP, SQL, Pascal, Perl, Python, Fortran, NSIS, Java, C#, C+ ve RC File gibi pek çok programlama dilini desteklemektedir.
Diller ile kodları ve fonksiyonları özel olarak renklendirme özelliğine de sahip olan yazılım çok satırlı kodlarda çalışırken seçilen satırları küçültme, bir araya getirme ve yeni kod seçeneklerini ekleme gibi özellikleri de sunuyor. Aramalarda düzenli ifadeleri destekleyen Regular Expression'a da sahip olan yazılım tamamen ücretsizdir.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Rapid Seo Tool
Hem amatör hem de profesyonel webmaster'ların kullanabilecekleri Rapid SEO Tool, hazırladığınız web sitesinin sayfa analizinden anahtar kelime yoğunluğuna kadar hemen her şeyi ölçümleyebileceğiniz kolay kullanımlı bir SEO yazılımıdır.
Web sitenizin arama motorlarında daha fazla görünmesini ya da en üst sıralara hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayabilecek olan yazılım sayesinde anahtar kelime yoğunluğu, PageRank değeri, W3C doğrulaması, gelen ve giden bağlantıları sayısı gibi daha pek çok ayrıntıyı test edebilirsiniz.
İçerisinde bulunan optimizasyon araçları sayesinde web sitenizi otomatik olarak optimize edebilmenize de imkan tanıyan programın ücretsiz sürümünü sadece 20 defa kullanabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


CoffeeCup Sitemapper
Web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek ya da kontrol etmek amacıyla kullanabileceğiniz CoffeeCup Sitemapper, son derece kapsamlı bir site haritası hazırlama ve SEO aracıdır.
Yazılımda bulunan yardımcı modülleri ve araçları kullanarak belirlediğiniz anahtar kelimelerin odağında web sitenizin üst sıralara yükselmesini sağlayabilir, web sitenizi yapılandırabilir ve kapsamlı site haritası oluşturabilirsiniz. Son derece kolay kullanıma sahip olan yazılım XML ve HTML formatlarında site haritaları oluşturmanızı sağlıyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


Filezilla
Hazırlanan web sayfalarının internet ortamına aktarılması için kullanabileceğiniz Filezilla, sunucu ile bilgisayar arasında güvenli bir şekilde dosya transferi yapmanıza imkan sağlayan ücretsiz bir FTP programıdır.
Açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olan yazılım FTP, FTPS ve SFTP desteği ile güvenli dosya aktarım işlemlerini yapabilmenize imkan tanıyor. Türkçe dil desteğinin yanında kolay kullanılabilir arayüzüyle gelen Filezilla, Windows, Linux ve Mac ile uyumlu bir şekilde çalışabildiği gibi aktarım sırasında meydana gelebilecek herhangi bir kesinti sonrası dosya aktarımına kaldığı yerden devam edebiliyor.
Ayarlanabilir hız limitleri, programlama ve çeşitli ayar seçeneklerinin yanında sürükle bırak desteğine de sahip olan yazılım, tek seferde 4GB büyüklüğündeki dosyaların transfer edilmesine de izin veriyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!


BlazeFTP
Web tarayıcısı SlimBrowser ile entegre çalışabilen BlazeFTP, FTP üzerinden internet sunucularına bağlanarak dosya aktarımı yapabileceğiniz ücretsiz bir FTP programıdır. Kolay kullanılabilir olan yazılım ile dosya yükleme, dosya indirme, siteden siteye kopyalama gibi işlemleri sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapabileceğiniz gibi FTP üzerinden site yönetim işlerinizi de pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Herhangi bir performans sorunu bulunmayan ve sisteminizi yormadan çalışabilen BlazeFTP'yi özellikle kullandığı FTP programından sıkılan webmaster'lara alternatif olarak tavsiye ederiz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak için tıkla!

FTPVoyager
Gelişmiş pek çok modülü yapısında bulunduran FTPVoyager, sunucu ve web sitesi arasında yapacağınız dosya transfer-yönetim işlemleri için kullanabileceğiniz ücretsiz bir FTP programıdır.
Dosya gönderme ve indirme işlemlerinizi en güvenli şekilde yapabilmenizi sağlayan yazılım hız konusunda da oldukça tatmin edici bir performans sergiliyor. Sürükle bırak desteği sayesinde kolay kullanım imkanına da sahip olan program ayrıca yarım kalan dosya transfer işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilmenizi de sağlıyor.
__________________
www.ircde.net
iRc Platformu

Etiketler
webmaster programları, webmasters, wm araclari

« - | - »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:29.Forum Hakkında

Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Yararlı Linkler

Sosyal Paylaşım


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
ircDe.Net Tema Yapımcısı ve Sahibi: miZah